Problemy polskich schronisk

                Brak odpowiedniej ilości miejsc, karmy i ciepłych legowisk dla zwierząt to główne problemy krajowych schronisk. Nieprzystosowane pomieszczenia, zbyt mała liczba pracowników i brak funduszy to kolejne zmartwienia.

                Zwierzęta przebywające w ośrodkach, gdzie miały otrzymywać schronienie, pomoc i opiekę, żyją w stanie skrajnego wyniszczenia. Na profesjonalną opiekę weterynaryjną czy sterylizację stać niewiele ośrodków, dlatego słyszmy tak wiele skandalicznych historii o bestialskim traktowaniu zwierząt.

                Rosnąca liczba schronisk to nie jedyny sposób zaradzenia obecnej sytuacji. Każdy z nas może, bowiem okazać wsparcie i przyłączyć się do różnego rodzaju krajowych akcji, np.

przekazywania karmy dla czworonogów, zbiórek dla schronisk czy wirtualnej adopcji.                 Wielu miłośników zwierząt zostaje wolontariuszami i pomaga przy codziennych obowiązkach jak: karmienie i sprzątanie.

Ale najlepszym rozwiązaniem zostaje tradycyjna adopcja, w której jakiemuś zwierzakowi zapewnimy dach nad głową, jedzenie i miłość..

www.medycynaniekonwencjonalna.net.pl